Јавни час на тему „Географија у хемији и обрнуто“

Дана 30.маја 2024.године у ОШ“Вук Караџић“ одржан је Јавни час на тему „Географија у хемији и обрнуто“. Час су реализовали ученици из ОШ „Душан Радовић“ и ОШ“Вук Караџић“. Уз менторски рад наставнице географије Јелене Срдановић и наставнице хемије Маријане Милутин, ученици из наше школе из одељења 7/1 су презентовали свој рад, а након излагања су представили припремљен изложбени простор. Ученици су истраживали одређене метале, њихова физичко- хемијска својства, географску распрострањеност (налазишта), као и њихову примену. На крају часа сви гости су дали оцену о реалзованом сарадничком и интердисциплинарном програму.
Тематском јавном часу присуствовали су ученици, родитељи, наставници, директори школа и просветна саветница ШУ Нови Сад Весна Радуловић.