Извештај о међународној сарадњи са Општеобразовном Московском школом No 113

Сарадња између наше школе и Општеобразовне Московске школе No 113 настављена је и ове године. Колеге и ученици из Москве боравили су у Новом Саду у периоду од 6.11.2017. до 11.11.2017. Угостили смо 17 колега и 23. ученика. Колеге су биле смештене у хотелу «Бор», а ученици у породицама. Укупно 13 породица је угостило децу из Москве. Сваки дан је био испуњен дружењем, упознавањем наше земље, обичаја и традиције. Првог дана је била организована екскурзија у Суботицу. Гости и домаћини су посетили Градски музеј, Градску кућу са видиковцем, затим ергелу «Келебија» и Палић. Други дан су провели у школи. Организована је приредба, осликавање зида наше школе на тему «Пријатељства» и округли сто на тему «Школа и медији». Гости су посетили Сремске Карловце, где су ученици упознати са центром града, а горани су им приредили интересантне радионице у природи. Трећи дан је био посвећен упознавању ужег центра Новог Сада, Петроварадинске тврђаве и фрушкогорских манастира Гргетег и Крушедол. Последњи дан, као и увек, је био породични дан.

Учвршћена су сад већ нека стара пријатељства и стечена нова. Растали смо се са пријатељима у нади да ћемо се ускоро видети у Москви.