Школска слава Свети Сава, 27.01.2015. год.

Обележавање школске славе и ове године, 27. I 2015. протекло је у духу љубави, радости и поштовања према лику и делу Светога Саве. Традиционално одржавање Светосавске академије по први пут било је у новој школској згради ОШ „Душан Радовић“ у Велебитској улици.
Уз велику подршку новог директора, госпође Славољупке Михајловић и њене заменице, госпође Гордане Зељковић у припремању академије учестововали су: наставник српског језика Санела Абдијевић, наставници верске наставе Саша Куриџа, Верица Мајсторовић и Оливера Дувњак, наставници музичке културе Снежана Протић и Биљана Оравец, наставници ликовне културе Слободанка Перковић и Лео Баркарола, наставник информатике Константин Мишков, учитељ Рената Јефтић и педагог школе Јелена Црномарковић.
Поред резања колача, обраћања свештеника и директора школе, предаје кумства, академију су обележили ученици осмих разреда учествујући у модерној представи „У потрази за Светим Савом“. Својом љубављу, преданошћу и духовитошћу, они су измамили осмехе свима, представљајући јунаке из поменуте представе.
У драмском програму учествовали су: Лука Дуђак, Елена Прњић, Лука Јухас, Јелена Бањац, Стефан Симић, Милана Кизић, Илија Буча, Мирјана Стојичић, Драган Стојичић, Лазар Обилић, Горан Стојановић, Зорана Николетић, Милица Протић. У музичком делу учествовао је наш многобројни хор „Вивак“, гошће са Косова које су својим славујским гласом отпевале родољубиве песме и наши најмлађи ученици, четвртаци који су рецитовали.
Захваљујемо се директору, њеним заменицама, педагогу, психологу, наставницима, учитељима и осталим запосленима на великој подршци, разумевању и помоћи. Такође, захваљујемо се часним оцима, члановима школског одбора, уваженим гостима, директору Слободану Павлетовићу и ученицима ОШ „Шарски одред“, директору Милету Стојановић и ученицима ОШ „Стоја Марковић“, нашим ученицима и њиховим родитељима што су својим присуством, осмесима и аплаузима овај дан и ову академију увеличали.
Још једном, хвала свима.
Вероучитељ, Оливера Дувњак.