Посета средњој школи

Дана 11.05.2023. године ученици осмог разреда наше школе посетили су  средњу стручну школу „Борислав Михајловић Михиз „ из Ирига. Посету је организовао Тим за професионалну оријентацију.Средња стручна школа има два занимања за које припрема и обучава своје ученике. С обзиром да се налази у крају богатом виноградима и да је ова врста делатности у експанзији како код нас тако и у свету желели смо да се наши ученици упознају са смеровима виноградар , винар - техничар и кулинарски техничар.

Ученици  су провели пријатан дан упознајући ову школу, професоре, винограде у којима ученици заједно са професорима воде бригу о виноградима и стварају вино.

Били смо  позвани на ручак који су припремили ученици ове школе заједно са својим наставницима.

На крају посете добили смо позив да дођемо у септембру када је актуелна берба грожђа и када цео процес производње почиње.Ученици , а и наставници били су веома задовољни овом посетом.

Координатор Тима

Јевтић Бранислава