Међународна смотра читалаштва “Читалићи 2022.“

28.маја 2022.године, у Алексинцу, одржана је  Међународна  смотра читалаштва“Читалићи 2022.“ чији су званични организатори Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Министарство културе и информисања Републике Србије, Библиотека „Вук Караџић“ Алексинац, ОШ“Вожд Карађорђе“ Алексинац, Друштво школских библиотекара Србије, УГ“Читалићи“ Алексинац у сарадњи са Порталом за учење српског језика у дијаспори“Словце“ Њу Венеп(Холандија), Републички педагошки завод Бања Лука(Република Српска); Удружење за културу, науку и опште послове“Стари поток“ Кочани(С. Македонија), Друштво школских библиотекара Србије, подршка општине Алексинац.

На Републичком нивоу  Смотре читалаштва“Читалићи 2022.“ учествовала су два ученика наше школе, Сара Станаревић, III7 одељење, учитељице Марије Чекић и Алекса Мазињанин, IV1 одељење, учитељице Јелице Радак.

Ученица, Сара Станаревић, освојила је 1.место на Републичком нивоу, у категорији Кликераши-тестирање у вештини разумевања прочитаног, а Алека Мазињанин 4.место од 87 такмичара четвртог разреда.

Честитамо нашим ученицима и њиховим учитељицама,на труду, залагању и успеху, а посебно Сари која је нашу школу представила у најбољем светлу!!!